Jedno vychytané vstupné

23. září 2007 v 20:55 | PaulMan |  C'est la vie
Povzdech nad způsobem, jakým se zpoplatňuje vstup na Mělnické vinobraní.

Je to příjemná akce, kterou navštěvuju už několik let. Mělnické vinobraní nabízí každoročně hektolitry dobrého burčáku, spoustu slaných i sladkých dobrot na zakousnutí a zajímavý kulturní, hlavně hudební program.

Organizátoři rýžují a rýžují

Poslední dobou mě ale čím dál víc nasírá politika vstupného na tuto akci. Centrum Mělníka se při příležitosti vinobraní každý rok uzavře a dovnitř se člověk dostane jenom po zaplacení vstupného. Tedy až na ty, kteří se za cenu trochy toho plížení v zapadlých uličkách pořadatelům každý rok vyhýbají.
Samotná myšlenka vstupného je sice poněkud diskutabilní (pořadatelé musí mít slušné příjmy z pronájmu stánků a dalších atrakcí; myslím, že za ně bohatě zaplatí vystoupení hudebních skupin atd.), ale budiž, byl jsem vždycky ochotný těch pár peněz navíc dát. Letos ale drzost organizátorů dostoupila vrcholu, když vstupné na akci stanovili na 150,- Kč. Chtít takovéto peníze za pouhý vstup do centra města, kde teprve začnu utrácet za burčák a další věci, je nehoráznost. Argument, že vstupenku lze využít po všechny tři dny, kdy se vinobraní koná, nepřijímám. Jen malý zlomek lidí navštíví vinobraní více dní po sobě. Když chtějí 150,- za tři dny, tak proč nestanoví denní vstupné na padesátku? Nebo co já vím třeba na osmdesát, aby se třídenní vstupenka vícedenním návštěvníkům vyplatila?

Jen aby nepřebrali!

Prodavačka v obchůdku s potravinami u nás v domě při zmínce o vinobraní jenom pokrčila rameny. Nepojede prostě s manželem a třemi dětmi na akci, kde nechají 420,- jen u vstupu do centra (děti to letos mají za čtyři pětky). Moje milá a já jsme za to ještě letos ty tři stovky dali, ale příští rok si to tedy řádně rozmyslíme.


Komentáře

1 Jan Tichý Jan Tichý | E-mail | Web | 23. září 2007 v 21:52 | Reagovat

Na mělnické vinobraní jsem jezdil každoročně prakticky od narození, ale v posledních deseti letech to už je docela špatný. Neříkám co se týká atrakcí nebo obsazení hudební scény, tam to jde určitě pořád nahoru. Ale rok od roku zvyšující se počet návštěvníků dělá z původně příjemné akce nechutně davovou záležitost, kde se nedá udělat ani krok, aniž by člověk do někoho nenaboural, nemusel se prodírat neproniknutelným davem nebo nebyl proudem lidí bezmocně vláčen ulicemi. Proto už jsem tam tak pět let nebyl a rozhodně se tam už ani nechystám, chci si pro sebe uchovat vzpomínku na doby, kdy mělnické vinobraní ještě představovalo fajn strávený víkend.

2 PaulMan PaulMan | 23. září 2007 v 22:22 | Reagovat

[1]: Člověče tak zrovna davy lidí mi tam ani moc nevadí. Jsem teda ten poslední, kdo by měl z přeplněného náměstí radost, ale přelidněnost na vinobraní vnímám jenom, když se snažím dostat do autobusu z/do Nera/Prahy. Samozřejmě nevím, jak to vypadalo před deseti lety, kdy jsem ještě měl o nějakém Mělníku a okolí jen dost mlhavé představy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.