Kdo odsoudí soudce?

12. září 2007 v 19:17 | PaulMan |  Události, komentáře
(Nejen) Ústavnímu soudu zřejmě není žádná levárna cizí.

Jsem nejspíš ten úplně poslední člověk, který by se zastával Václava Klause. Netajím se svým názorem, že ten člověk patří do kriminálu a ne na Pražský hrad. Ale jeho dnešní "zpwnování" Ústavním soudem je špatná zpráva pro nás všechny.

Brožová na věčné časy a nikdy jinak?

Přítom rozsudek "paní Brožová je neodvolatelná soudkyně a její názor má větší platnost, než Ústava", který zřejmě bude ještě po nějakou dobu hýbat nejen odbornou veřejností (a který, svým způsobem, naplňuje rčení o Božích mlýnech, protože právě sám Klaus už několikrát naši Ústavu poplival), není jedinou zajímavou botou, kterou soudci "ušili".
Loni zasáhla moc soudní hrubě a nesmyslně do volebního procesu, když se musely opakovat obecní volby v celých městech, aniž při původních volbách došlo k chybám, které by opakování v takovém měřítku vyžadovaly. Případ pana Kulínského je pak smutným příkladem toho, jak u soudu dopadá normální smrtelník; poté, co byl několikrát osvobozen, nadřízená instance pokaždé rozsudek zrušila a když se vyšetřující soudkyně odmítla šikaně podvolit, byla jednoduše vyměněna. Dalších deset let teď zřejmě celý případ stráví nad otázkou, zda bude Kulínský souzen v Praze, nebo v Hradci Králové. A tak dále.

Rozbité váhy spravedlnosti

Dnešní ostudné rozhodnutí Ústavního soudu není zdaleka první příležitostí, při které si kladu znepokojivou otázku, jestli se u nás soudní moc nemění v neschopnou a přitom lidem nebezpečnou mašinerii státu ve státě. Tedy v přesný opak toho, co má dělat ve skutečnosti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.