Ministryně, která nikomu chybět nebude

27. září 2007 v 14:04 | PaulMan |  Události, komentáře
S oslavami počkejme, zatím nevíme, kdo Kuchtovou nahradí.

Kdyby se vypsala soutěž o nejbizarnějšího ministra v Topolánkově "vládě talentů", výsledky by nejspíše byly dosti těsné. Nepochybuju ale, že by Dana Kuchtová zaujala přinejmenším jedno z čelních míst.

Bubák pryč,

Chápu, že Zelení mají coby strana, která dlouhou dobu skomírala pod knutou Jakuba Patočky a před rokem se znenadání dostala do velké politiky, problém s kádry. Tedy nejenže počet lidí, kteří si o sobě myslí, že by mohli něco řídit, dalece převyšuje počet těch, kteří by skutečně mohli (to je problém všech politických stran), ale i to, že absolutní počty těch druhých jsou nepříjemně blízko nuly. I tak mě ale jmenování Kuchtové do vlády, jemně řečeno, překvapilo. Na druhou stranu, kde jinde by se mohla omezená žena, která si postavila kariéru na pořvávání nesmyslů u Jihočeských matek, stát ministryní, než ve vládě omezeného člověka, který si postavil kariéru na pochybných kšeftících na severní Moravě?

kdo přijde po něm?

Předevčírem ministerská kariéra Kuchtové skončila. Definitivně, doufejme. Nevím sice, proč doopravdy odešla (určitě ne pro neschopnost, v opačném případě by mi bylo záhadou, co ještě ve vládě dělají Langer, Parkanová, Julínek, Stehlíková, Říman, Kalousek a sám Topolánek), ale školství si oddechne. Na chvíli. Pro teď nezbývá, než držet Martinu Bursíkovi palce, ať má s nástupcem Kuchtové šťastnější ruku. Proslýchané zvěsti, že horkým kandidátem je Kateřina Jacques, totiž připomínají nějaké to úsloví o blátě a louži.


Komentáře

1 kukulich kukulich | Web | 27. září 2007 v 19:36 | Reagovat

Nemám sice takový názor na ty ostatní jako ty, ale co se týče paní Kuchtové, tak si myslím už od dob Jihočeských matek totéž.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.