Invex 2007 - naprosté fiasko

25. října 2007 v 17:42 | PaulMan |  Reportáže psané bez oprátky
Jestliže loni byla výstava "jen" nemastná, neslaná, tak letos je to skutečná katastrofa.

Mokro a studeno bylo na D1, když jsme mířili do Brna na 17. ročník veletrhu Invex / Digitex. Naštěstí jsme si dostatečně přivstali a první zneuznaní závodníci Formule 1 do sebe začali ťukat až v době, kdy jsme byli skoro na místě. Po registraci a absolvovaném souboji nervů s řádně socialistickými bábami u bran, které byly odhodlány nevpustit před devátou hodinou ani prezidenta s generálním tajemníkem OSN, jsme se mohli podívat, co zajímavého nám letošní ročník Invexu nabídne.

Kde nic není, ani Bill nebere

O dvě a půl hodiny později už jsme znali odpověď: nic. Prošli jsme celý veletrh (což při jeho stále menší ploše nedá zase takovou práci), abychom se ujistili, že i když se tomu těžko věří, v areálu BVV letos není k vidění absolutně nic zajímavého či užitečného.
Invex umírá. I přes menší počet použitých pavilonů se uličky mezi vystavovateli nápadně zvětšují a připomínají spíše bulváry. Velcí IT hráči se na veletrh často buď přímo vykašlali nebo se nechali zastupovat svými přicmrndávači. Z expozic těch pár výjimek typu IBM nebo Fujitsu-Siemens byla na sto honů cítit nostalgie a vzpomínání na staré dobré časy. Na technika člověk nenarazil. Jenom na (prořídlé) zástupy unaveně vypadajících manažerů, živících se minerálkou a arašídy a absolvujících svá povinná kolečka potřesení rukou s jim podobnými existencemi. Forma pro formu, Invex pro Invex. Setrvačnost. Jak dlouho bude asi trvat, než dojede?

Má ještě cenu si Invexu všímat?

Cestou zpět do Prahy jsem vzpomínal na staré Invexy. Na posvátnou úctu před počítači Pentium. Na životní zážitek puberťáka: spatřit naživo svého hrdinu Andreje Anastasova. Na fascinaci tím, že počítač na jednom konci areálu je spojen s jiným na konci druhém. Vzpomněl jsem si i na podzim 2001. roku, kdy jsem po třech dnech odjížděl z Brna značně unavený z propařených dnů a nocí, s mírnými rozpaky nad tím, že jsem na Invex nějak nestačil zajít. A podobně. Nedokázal jsem spočítat, na kolika Invexech jsem byl. Ale jsem si skoro jistý, že letošní byl opravdu poslední. Už to vážně není nic jiného, než ztráta času.
Obvyklou (tentokrát skromnou) reportážní galerii najdete zde.


Komentáře

1 radoavn radoavn | Web | 2. listopadu 2007 v 19:19 | Reagovat

byl jsem tam a nic moc opravdu http://radovan.bloger.cz/internet/Banan-cz-na-INVEXU

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.