Poptávka: Linuxový administrátor

15. října 2007 v 19:27 | PaulMan |  Nezařazeno
Hledám schopného kolegu :)

Po nedávném odchodu kolegyně administrátorky jsme na to v Jyxu zůstali zase ve dvou, přičemž práce je víc, než kdy předtím. Uvítali bychom třetího do party.
Pracujeme se systémem Debian GNU/Linux (momentálně máme na strojích mix 3.1 a 4.0). Práce začíná u instalace, administrátor musí umět systém na server dostat a poradit si při tom s různými nestandardními situacemi (typicky HW, se kterým si neporadí systém na instalačním médiu). Funkční systém pak znamená provoz webového serveru Apache 2.x, kompilovaného interpretu PHP, databázového serveru (PostgreSQL, v řídkých případech MySQL). Samozřejmostí je znalost SSH a síťování obecně, skriptování atd.
Po zkušenostech z několika pohovorů, kdy kandidáti nebyli schopni pracovat s příkazovou řádkou a ovládat vzdálený stroj přes terminál, raději upozorňuju, že toto je nutný základ :) O ovládání nástrojů typu grep, přesměrování výstupu a používání rour nemluvě.
Kdybyste si někdo mysleli, že se na tuto práci hodíte, nebo pokud někoho takového znáte, určitě se ozvěte. Práce je to zajímavá, ne špatně placená, a Jyxo je dobrá parta, s jedinou výjimkou zmrdůprostá. A navíc, kdykoli je něco v nepořádku s Blog.cz, dozví se o tom administrátor jako první! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.