Už aby byl pryč

26. října 2007 v 23:12 | PaulMan |  Události, komentáře
Po dlouhé době aspoň trochu pozitivní zpráva z řad naší policie.

Manipulátor voleb. Člověk, který si ze svého útvaru udělal politickou tribunu. Zřejmě nejhorší policejní papaláš posledních let. Jan Kubice požádal o uvolnění a odchod do civilu. Odejít chce do konce tohoto roku.

"Útvar pro manipulaci voleb"

Ředitel "elitního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu" (taky nesnášíte podobná mediální klišé? ÚOOZ je "elitní útvar", ČEZ je "elektrárenský gigant"... ale to by bylo spíš na samostatný článek) naprosto bezprecedentně zasáhl do loňských parlamentních voleb, když krátce před nimi vytáhl svou "Kubiceho zprávu". Ta byla, jak se později ukázalo, v mnoha směrech smyšlená. Nešlo o žádné zoufalé volání poctivého poldy, žádné troubení na poplach; šlo o sprostou manipulaci, která měla za úkol na poslední chvíli strhnout nerozhodnuté voliče na stranu ODS. Těžko říci, jaký měl tento manévr účinek, rozhodně bylo ale dost zlé už to, že k němu vůbec mohlo dojít. V jakékoli slušné zemi by autor takového divadýlka letěl od policie ještě dřív, než by se spočetly volební lístky.
Žel, Česko má do slušné země ještě pořád daleko. Kubice přestál ve funkci tzv. "období nejistoty" a poté, co se jeho nejvyšším šéfem stal Ivan Langer, už bylo celkem jasné, že mu žádný postih nehrozí. Naopak si mohl dovolit vystupovat stále političtěji. Člověk mohl jenom bezmocně kroutit hlavou, co všechno je u náš možné.

No, aspoň něco

Ve středu Kubice oznámil, že hodlá od policie odejít a požádal o propuštění do civilu. I když je pořád ostuda, že nebyl odejit už dávno, měli bychom být rádi i za to, že jde až teď a sám. Nepochybuju, že o něm ještě uslyšíme. Ale pověst policie se aspoň o malý kousek zlepší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.