Prvních šest měsíců...

5. prosince 2007 v 23:04 | PaulMan |  About
...tohoto blogu. Nějak to uteklo.

Dnes je to přesně půl roku od prvního článku na tomto blogu. Když jsem s ním v létě začínal, neměl jsem tušení, jestli se dostanu dál než než k pár článkům. Počítal jsem i s variantou, že si to "osahám" a nechám toho. Ale psaní mi vydrželo - zatím; co bude za dalšího půl roku, si netroufám předpovídat :)
Chtěl bych využít příležitosti a odpovědět hromadně na některé dotazy, které v souvislosti se svou psací kariérou dostávám:
Kolik lidí čte můj blog?
Přesně to samozřejmě nevím. Mám počítadlo Google Analytics, které ukazuje denní proud návštěvníků v rozsahu cca 6-7 (několik dní po zvěřejnění článku) až +/- 30 (den po zveřejnění článku). Troufám si předpokládat, že skutečný počet mých čtenářů je o něco málo vyšší, při započtení faktoru více lidí za jednou IP nebo blokování kódu Google Analytics v prohlížeči. Určitě však můj blog není masová záležitost :)
Počítadlo zároveň ukazuje jako nejčtenější článek letní reportáž z vody (208 pageviwes), spolu s přidruženou galerií (396 pageviews).
Proč nepíšu s vyšší frekvencí?
Hlavně kvůli nedostatku času. Mám chronický nedostatek volného času (a nepracuju na úřadě, abych si mohl ukájet spisovatelské choutky v pracovní době) a když už mám chvíli volna, nechci ji zase pokaždé investovat do blogování. Někdy promeškám zajímavou událost, o které bych rád něco napsal, protože si včas nenajdu čas.
Když započtu i tento, zveřejnil jsem za ten půlrok 42 článků, v průměru 7 za měsíc, to je jeden článek za cca 4-5 dní. Tuhle frekvenci zřejmě nebudu nějak dramaticky měnit.
Proč nepíšu víc článků "z oboru"?
Tahle otázka mě baví svou relativitou - moje milá má například za to, že se počítačům věnuju příliš :) Snažím se nebýt monotematický. A když už na počítadla dojde, tak chci, aby to bylo aspoň trochu zajímavé - bloggerů z našeho oboru je přehršel a já nechci sepisovat tisící a první článek ve smyslu "Vyšlo nové Ubuntu, nainstaloval jsem ho, a jako dobrý".
Nad podnětem napsat občas nějaký vlastní návod či osobní zkušenost ve stylu rozbíjení LVM jsem se ale zamyslel; uvidím, co se dá v tomhle směru udělat.
Proč se nevyjadřuju k technickým problémům Blog.cz?
Protože nemám žádný mandát jako tiskový mluvčí Jyxa. Mám-li za úkol něco sdělit uživatelům, dělám to ve vzkazovém boxu v administraci nebo na Jyxo blogu. Občas taky zareaguju na něčí článek, abych zoufalého pisatele ujistil, že děláme všechno pro to, aby dlouho netrpěl.
Proč ten stručný profil?
Tohle mě taky baví. Naprostá většina mých čtenářů jsou mí kamarádi a známí a těm snad nemusím prozrazovat, co čtu nebo poslouchám. Možná svůj profil někdy rozšířím, až budu mít náladu... a až dosáhnu masové popularity ;)
Kdy hodlám vstoupit do politiky?
Těžko říct, Oku - možná až se ty oženíš :)
Nuže, tolik k prvním šesti měsícům tohoto blogu. Přeju bohatou mikulášskou nadílku a nashle u dalšího článku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.