Vše nejlepší tobě, Vlaďce, Jirkovi...

20. prosince 2007 v 12:31 | PaulMan |  C'est la vie
Proč nepotěšit zákazníka hromadným PFkem, že.

Blíží se Vánoce a závěr roku - čas, který mimo jiné znamená i posílání přáníček s PF, aktuálně 2008. Posíláme je kamarádům, rodině, kolegům, zákazníkům...
Když jsem dnes ráno našel v mailboxu PF od společnosti Ignum, respektive DOMENA.CZ, jejíž jsem zákazníkem, bral jsem ho zprvu vlažně. Klasické přáníčko s odkazem, namísto obligátní pohlednice mě měl tentokrát po kliknutí čekat nějaký vtipný web. Neklikl jsem.
Podrobnější pohled na přišlý mail však dodal celému PFku úplně nový rozměr. Mail byl odeslán s hromadným příjemcem v poli To:, celkem 300 zákazníkům. Tři stovky veřejně čitelných adres!! PF pro nás a vánoční dárek pro spamboty a rhybáře. Nevěřil jsem vlastním očím.
Tohle rozesílání mailů po třech stovkách (aspoň předpokládám, že jde o dávky) je od Ignumu diletantství nejtěžšího kalibru. Každý blbec přece ví, že když už někomu posílám takovouhle hromadnou legraci, tak jedině přes skryté příjemce. Odesilateli se povedlo jediné: pěkně mi při čtvrtku zvednout krevní tlak.
Teď už jenom čekám, kterého chytráka z "mé" třístovky napadne za přání poděkovat a kliknout přitom na "Odpovědět všem"...

Aktualizace 15:35
Odpověď Ignumu na moji stížnost dorazila brzy:
Dobry den,velmi se omlouvame za jednorazovou neumyslnou chybu systemu pri odesilani PF,

kterou jsme ihned po zjisteni opravili a jiz se nebude opakovat.

Verime, ze tato drobna neprijmenost neovlivni pokojne proziti vanocnich svatku.S pranim krasne prozitych vanocnich svatku.S pozdravem,...


Komentáře

1 MiK MiK | 22. prosince 2007 v 13:21 | Reagovat

Chybu opravili, ale maily uživatelům z mailboxu asi nesmažou. Inu odeslaný e-mail stejně jako vyřčené slovo nevezmeš zpět ani párem volů.

Mimochodem jakýpak to je systém? Je z mailu patrné, zda se jedná o nějaký automatický mailer, nebo to někdo naklofal do Utlouku? Chtěl bych vidět tu opravu chyby systému v tom druhém případě. :)

2 PaulMan PaulMan | 24. prosince 2007 v 13:36 | Reagovat

[1]: Hlavička říká, že mail vygenerovala nějaká PHP aplikace. Což samozřejmě nevylučuje možnost třeba nějakého formuláře, do kterého by to někdo ručně datlil - ale u Ignumu bych něčemu takovému moc nevěřil :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.