Jsem šťastný výherce!

11. ledna 2008 v 22:11 | PaulMan |  C'est la vie
Kterak mi jedna nevyžádaná zásilka připomněla mládí.

Nejsem příliš dobrý příjemce papírové pošty. Vždycky jednou za čas si sednu a proberu se hromadou obálek, které se mi nakupily od poslední takovéto seance. Vím, že s tímhle přístupem se zřejmě dříve či později dostanu do maléru, až mi nějaký tupý ouřada pošle žádost o doplatek sedmadvaceti korun a než si toho všimnu, zabaví mi exekutor počítač. Ale zatím mi to prochází.

Neuvěřitelné štěstí!

Při posledním "zpracování" jsem mimo jiné otevřel velikou žlutou obálku, polepenou důležitě se tvářícími samolepkami. Vysypala se na mě menší kupa různých papírů, které mě smrtelně vážně přesvědčovaly, že jsem ten nejšťastnější člověk na světě: jen malinký krůček mě dělí od výhry tří miliónů korun!
Osobní dopis jakéhosi pana ředitele, kopie prohlášení nějaké finanční krysy dotyčnému řediteli, že aktiva k vyplácení výher jsou k dispozici, dokonce dobrotivý obličej Vladimíra Čecha coby maskota celého podniku, maketa klíče od auta a stírací kód, který mi v mžiku prozradí, jaké přibližovadlo jsem právě vyhrál.

Strojem času zpět do devadesátek...

Byl jsem u vytržení. Tedy ne, že bych šel sepisovat výpověď a poohlížet se po nějaké klidné haciendě, kde bych si mohl užívat nově nabyté jmění. Ale tenhle spam mě rázem přenesl o více než dekádu zpět v čase.Jako bych náhle omládl a ocitl se zpět v devadesátých letech.
Jak se to zdá dávno! Pánové ve fialovém saku a zelených ponožkách pořádají semináře o zázračném obchodním modelu firmy Amway a snaží se správně vyslovit slovo "paradigma". Jejich kolegové přesunují po republice celé tuny nepřekonatelného hubnoucího prostředku Herbalife. Václav Klaus a jeho parta ukazují národu, jak se dělá ekonomická transformace; úspěšní lidé jako Viktor Kožený jsou nezpochybnitelným důkazem, že nový systém funguje. A desítky, možná stovky lidí prožívají příjemné překvapení: byli kouzelným, počítačovým (whoa!) systémem vybráni jako šťastní výherci nedozírných částek. Stačí si objednat (za výhodnou cenu!) několik veskrze praktických věcí a pošťáka se složenkou na milionovou výhru lze čekat během několika dnů. Ve srovnání se zářnou budoucností, která adresáta čeká, je to vlastně bezvýznamná investice...

...a fofrem zpátky

Staré časy jsou pryč. Naštěstí. Ale paradoxně se člověk neubrání pocitu nostalgie. V té strašné době, do které mě na chvíli přenesl tento, zřejmě časoprostorem cestující spam, jsem byl ještě tak mladičký...


Komentáře

1 MiK MiK | 14. ledna 2008 v 12:02 | Reagovat

Gratuluji, šťastlivče! A co že za limuzínu jsi už skoro dostal - jen, co si objednáš ultimativní encyklopedii hub za 800 ká čé? Já už mám doma dva Renaulty, heč. :)

Mimochodem zaznamenal jsem jednu výraznou inovaci, kterou si z minulého tisíciletí nepamatuji. Reader's Digest Výběr (snad můžeme jmenovat onoho štědrého mecenáše) zjistil, že žijeme ve věku multimédií.  A tak vedle naducaných obálek jsem zrovna včera v televizi zahlédl rozesmátou tvář pana Čecha, který radostně zvěstoval, že oni vidí nejen do minulosti, ale i do budoucnosti, a proto nám mohou dodat ten nejlepší časopis pod sluncem. Očividně se jim daří a houbové encyklopedie jsou i v tomto desetiletí hitem miliónůchtivých důvěřivců.

2 PaulMan PaulMan | 14. ledna 2008 v 21:00 | Reagovat

[1]: Člověče, obávám se, že jsem ty papíry nějakým hrozným nedopatřením vyhodil dřív, než jsem mohl setřít kód a zjistit, jak velkou garáž si musím ke svému novému domku pořídit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.