Další báječná léta s Klausem

18. února 2008 v 23:11 | PaulMan |  Události, komentáře
Tak se to ODS napodruhé povedlo. Ach jo.

O překvapivých koncích

Nikdy se mi nelíbil seriál s poručíkem Columbem. Ne, že by hlavní hrdina byl tak nesympatický nebo že by gauneři byli taková másla. Jenom mi připadalo (a připadá) pitomé sledovat kriminálku, kde hned na začátku vidím pachatele provést zločin a pak už jen se založenýma rukama čekám, až ho Columbo dostane. Ať bych jakkoli doufal v nečekaný konec, nedočkal bych se.
Druhá volba prezidenta ČR jela podle stejného schématu. A podle stejného schématu jako schvalování vlády. Poté, co první pokus Topolánka a jeho party řešit situaci silově ztroskotal a dotyční si při něm mírně nabili držku, vyřešil se problém napodruhé přetažením někoho nespolehlivého z druhého tábora. Smutnou roli tentokrát sehrál poslanec Snítilý. Takže už dopoledne bylo celkem jasné, jak den skončí, a člověk mohl během několikahodinového maratonu slovních průjmů už jenom doufat v zázrak. Ten se ovšem nekonal.

Dál v modré, soudruzi...

ODS tedy krom vlády, třinácti krajů a senátu nadále drží prezidentský úřad a občan se musí smířit s tím, že dalších pět let nebude tahle důležitá ústavní instituce fungovat. Kdybych mohl doufat alespoň v pád vlády. Ale lidovci dostali jako dárek 300 miliard pro církve a volnou vstupneku pro Čunka zpět do vlády (pozoruhodný vývoj i v rámci měřítek, nastavených KDU-ČSL pro domácí politiku) a zelení se taky zachovají "pragmaticky" (čti: odkývají ODS všechno, co bude třeba). A i kdyby vláda čirou náhodou opravdu padla, pro Klause není problém přijmout její demisi třeba až za dva roky...
Celkem mě nezajímá, co je pravdy na tom, že znovuzvolení Klause navzdory Paroubkově snaze má být nějakou Zemanovou pomstou. Důvěryhodnost ČSSD jako strany klesla prakticky na nulu. Proč volit stranu, která slibuje nepřipustit vládu Topolánkových troglodytů ani další okupaci Pražského hradu Klausem, když si tato strana nedokáže ohlídat své poslance? Kecy o svědomí mě nezajímají. Jednak jim nevěřím a jednak jsem nevolil ničí svědomí, ale nějaký politický program, který zvolení zástupci zjevně nedodržují.

Přežili jsme Husáka, přežijeme Klause

Mrzí mě neúspěch profesora Švejnara. Čas pro novou a kulturnější domácí politiku zřejmě ještě nedozrál. Utěšuju se ale trefnými slovy Martina Mejstříka: dalších pět let s Klausem tahle země bez větších problémů přežije. Na Hradě tenhle "profesor" nemá šanci na páchání takových škod, jako v devadesátých letech. Nezbývá než doufat, že nám během těch pěti let stihne udělat jenom rozumnou míru ostudy, že poplive Ústavu už jenom párkrát, jen tak pro formu, a že v roce 2013 půjde konečně a definitivně do hajzlu.


Komentáře

1 kukulich kukulich | 18. února 2008 v 23:54 | Reagovat

Už jsem myslel, že se tohohle článku nedočkáme :) Já s Klausem problém nemám, ale být vámi, tak bych raději v rok 2013 nedoufal. Do té doby někdo v EU definitivně vytvoří úřad evropského prezidenta ;)

2 PaulMan PaulMan | 19. února 2008 v 9:19 | Reagovat

[1]: Byl jsem do pondělního večera mimo internet :)

3 Jan Tichý Jan Tichý | E-mail | Web | 19. února 2008 v 11:19 | Reagovat

Nemaje zatím zcela v cajku svůj vlastní blog, nezbývá mi než se v této věci stručně ventilovat u PaulMana, kterýžto se opakovaně ukázal býti naladěn na podobné myšlenkové vlně. Znovuzvolení ing. Klause považuji z mnoha důvodů za hodně smutnou zprávu pro tuto zemi do příštích pěti let. Ale při pohledu na osazenstvo části vlády, většiny parlamentu a vůbec i na lidi okolo sebe si tak nějak říkám, že si to národ český vezdejší po právu zaslouží. Jenom s tou nadějí z posledního odstavce to tak růžově nevidím...

4 Bambul Bambul | Web | 6. března 2008 v 18:59 | Reagovat

Jo jo...děsí mě představa, že ten bradavičnatej xicht bude otravovat na hradě eště pět let...S našimi neschopnými zákonodárci se ale zřejmě nemůžeme dočkat přímé volby... sem přesvědčená, že v takovém případě by to klaus moh dost slušně projet na celé čáře... no prostě...ještě pět let neštěstí....možná pár nezdařených atentátů, spíšlepší bybylo zdařených, a pak snad pude někam... Asi vstoupim do kláštera...:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.