Velikonoční pivní putování

31. března 2008 v 21:05 | PaulMan |  ...neškodí v jakémkoli množství
Je tady jaro a s ním i nová tematická rubrika :)

Každý má nějakého koníčka. Já, ač to možná někoho překvapí :), jsem pivní fanda. Mám rád pivo, ocením dobré pivo a rád ochutnávám něco nového. Můj kamarád a věrný kumpán, jehož vztah k pivu by šlo nazvat i posedlostí, si od jisté doby zaznamenává své objevitelské úspěchy na serveru BeerBorec. Tahle pivní verze Last.fm je na můj vkus trochu moc "komunitní", ale myšlenka zaznamenávat si zážitky z pivní oblasti se mi zalíbila. Proto vzniká tahle nová rubrika. Nečekám do ní časté přírůstky, není koneckonců nijak zajímavé psát, kde všude si člověk dal točenou Plzeň dvanáctku.
Letošní velikonoční víkend tedy byl ve znamení pivních výprav. Složení: zmíněný kamarád, já a naše drahé polovičky.

Pátek - večerní toulání, občasné zklamání

V pátek, zatímco jsem ještě seděl v práci, provedla přespolní část týmu průzkum minipivovaru Bašta - nedávno otevřené pobočky restaurace U Bansethů. Já se mohl připojit až v nedaleké hospůdce Zlé časy, kde se čepovala velikonoční 13˚ várka Sv.Norberta ze strahovského pivovaru. Pivo to bylo velice dobré a jistě lepší než standardní nabídka ve Zlých časech, ale, abych tak řekl, nemělo v sobě nic, co by z něj dělalo opravdový speciál.
Další bod programu, návštěva holešovické Pivní galerie, bohužel neměl dlouhého trvání. Celý podnik si pro sebe zabrala pětice jakýchsi papalášů ze Švédska. Informace o tom, že galerie nebude mít ten den otevřeno pro veřejnost, se prý objevila na webových stránkách někdy ten den. A my bláhoví je naposledy kontrolovali den předtím. Bez komentáře.
Náladu nám podstatně zlepšil Pivovar Richter u Bulovky, kde jsme postupně ochutnali 12˚ ležák, 13˚ pšeničné a 13˚ Ale. Ležák byl velmi dobrý, pšeničné pivo nevybočilo z normálu, Ale považuju za celkového pátečního vítěze. Ještě dvě poznámky k minipivovaru na Bulovce: každé jídlo vám tam ozdobí propracovanými zeleninovými skulpturami a vzduch tam bohužel obsahuje tak trojnásobek nikotinu ve srovnání s kyslíkem.

Neděle - turistické pasti a pivařův ráj

Sobota byla vyhrazena jinému programu, k objevování piva jsme se vrátili v neděli. První pivo ten den jsme si dali U Fleků; za těch sedm a půl roku, co se pohybuju v Praze, jsem byl v tomhle vyhlášeném podniku poprvé, a nutno říci, že jsem zatím o nic nepřicházel. Proslavená flekovská třináctka chutná jako tmavý Kozel prohnaný přes špinavé trubky. Navíc celé to místo doslova křičelo, jaká je to turistická past - zvláštní dojem na mě udělal zejména pikolík s tácem Becherovky.
S touhou spravit si chuť jsme zašli do Pivovarského domu. Místní vařené pivo Štěpán sice nestojí za moc, ale vždycky se tam najde nějaká specialitka k ochutnání. Pšeničné pivo bylo tradičně uspokojivé. Kopřivové pak chutnalo stejně hnusně a zeleně, jako vypadalo.
Věnujte pozornost jedovaté zelené uprostřed
Mezitím konečně otevřel Novoměstský pivovar, kde jsme ochutnali velmi dobrou vařenou dvanáctku. Být za nějakou lidskou cenu, stálo by za to zajít si na ni častěji.
A na řadě byl zlatý hřeb našeho pivního víkendu: Pivovarský dvůr v Chýni. Doprava na místo nebyla úplně triviální, s chodci se v tomhle systému evidentně nepočítá. Nejbližší bus nás dopravil do Hostivic, odkud jsme to museli vzít svižně po asfaltu. Rada pro návštěvníky: obejděte budovu Pivovarského dvora, za ní se nachází trochu skromnější a o poznání levnější Pivovarská krčma se stejným sortimentem a dost nižšími cenami. Na místě jsme si dali 10˚ světlé, 12˚ polotmavé a 14˚ velikonoční speciál - pro mě absolutní vítěz celého víkendu. Ve srovnání s turistickými cenami v centru Prahy zvláště vynikla jednotná cena 20 korun za půllitr. K tomu skvělé jídlo a vydařená hospodská atmosféra; tuhle zájezdní krčmu můžu směle doporučit.

Pondělí - zavíráme v klubu

V pondělí nás (mimo ranního popíjení chýňského piva, dovezeného v PET lahvích) čekal už jenom dojezd ve formě návštěvy Pivovarského klubu na Florenci. Mám to tam osobně mnohem raději než v mateřském Pivovarském domě. Na místě jsme si dali výtečnou svijanskou kvasnicovou třináctku (pozor na ni, je zákeřná - vím, o čem mluvím :) ), mírně nadprůměrný žatecký 15˚ velikonoční speciál a velmi dobrou, i když trochu přeslazenou várku 1530 z Černé Hory. Tradičně jsme si z Pivovarského klubu odnesli i nějaké lahvové suvenýry.
A tím se naše velikonoční pivní putování dostalo ke konci. O dalších zážitcích z pivní turistiky budu informovat zase někdy příště.


Komentáře

1 Václav Novotný Václav Novotný | Web | 31. března 2008 v 21:50 | Reagovat

Konečně pořádná rubrika. Asi si tenhle blog přidám do svý RSS čtečky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.