Tajemství terénních aut odhaleno

6. dubna 2008 v 18:29 | PaulMan |  C'est la vie
Už vím, proč mají čeští podnikatelé v oblibě mohutná auta.

Každá skupina lidí se odpradávna vyznačuje jedním či více rozpoznávacími znaky. V lepším případě tyto znaky pomáhají při zařazení jedince do skupiny, v horším případě jsou za tímto účelem schválně pěstovány ("Vidíte? Mám nepadnoucí brýle a notně vysoko posazenou ledvinku, takže jsem ajťák!"). K rozpoznávacím artefaktům úspěšného českého podnikatele pak neodmyslitelně patří (kromě nevkusného prefabrikovaného baráku v kolonii a firmy v konkurzu) silné terénní vozidlo.

Proč teréňáky?

Donedávna jsem si myslel, že za všemi těmi podnikatelskými Nissan Patroly, Jeepy Grand Cherokee II či VW Tuaregy se neskrývá nic jiného, než potřeba naplnit vnější znaky své kasty, případně psychické problémy s velikostí penisu. To jsem se ovšem mýlil.
Tento víkend jsme s mou milou podnikali motorizované přesuny napříč Středočeským krajem. Po celém perimetru Prahy jsme se setkávali se stejným obrázkem: zanedbané obce s polorozpadlými domy, na jejichž kraji člověka udeřily do obou očí kolonie novostaveb. Společný znak: hnusné domy, namačkané na sebe jako sardinky, vždy v řadě všechny stejné, jako naklonované. Občanská vybavenost rovna nule. Zlatý panelák.

Protože středočeské silnice

A před každým z těchto domů jeden teréňák. Při poskakování našeho auta mezi dírami v asfaltu jsem konečně pochopil veskrze praktický důvod, proč si obyvatelé kolonií pořizují takováto přibližovadla. Kolonie v obcích sice rostou, ale tyto obce ze svých nových majetných obyvatel nic nemají. Platí-li nějaké daně, schramstne je Praha. Obci zůstane jen pár strašných baráků za humny a oči pro pláč. Nemá kde vzít na rekonstrukci vlastních domů, kanalizace nebo nedej bože silnic. Té děravé katastrofě na zemi se snad ani silnice říkat nedá. Takový terén přímo vyžaduje, aby ten, kdo po něm denně jezdí do práce a z práce, měl velká kola, silný motor, kvalitní tlumiče a vanu pořádně vysoko nad zemí.


Komentáře

1 Ugly Doll a Topinka <3 Ugly Doll a Topinka <3 | 10. května 2008 v 22:49 | Reagovat

nuda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.