Štafeta: Tři videa

19. června 2008 v 11:56 | PaulMan |  Řetězové reakce
Druhá řetězovka? Doufám, že se neproměním v nějakou "komunitní" bytost!

Čtvrt roku zpátky mi dorazil štafetový kolík ohledně deseti nejpoužívanějších programů. Včera jsem od HoTa obdržel druhý, a mnohem zapeklitější: vybrat a ukázat tři "nej" videa.

Nevděčný úkol

Úplně jsem se z toho zpotil. Jenom tři? Kdybych mohl vybrat třicet, tak možná, ale takhle? Určitě nevyberu dobře. Na nějaké video, u kterého jsem spadl smíchy pod stůl (ať už to bylo autorovým záměrem či nikoli) si určitě vzpomenu tak pět hodin po zveřejnění tohohle článku. Vlastně mě HoT celkem namíchl :)
Abych se z toho nezbláznil, dal jsem si omezení: musí se jednat o videa, která jsem viděl pouze na webu. Tedy žádné útržky filmů a podobně. Ovšem i tak to nebyla žádná legrace. Paradoxně legrace je právě pro mě důvod ke sledování videa na webu - moje ideální video musí být krátké a musím se mu zasmát, ať už proto, že je tak vtipné, nebo proto, že je tak blbé.
Jenomže co vrazit do "Top 3 chart"? Mrtvého teroristu Achmeda, ze kterého jsem prve téměř slzel, ale kterého po nějaké době objevily "ty nuly" a masivní propagací ho naprosto devalvovaly? Nějaké vystoupení nebo klip mého hudebního gurua "Weird" Ala Yankovice? Ale nemohl bych vybrat jen jeden, ublížil bych ostatním. Tak co vzít některý z mých oblíbených "Lego" videoklipů? Nebo něco opravdu klasického? Veselého reportéra TA3, který před zapnutou kamerou nadává, že "mokrý jako kokot, do piči!"? Vždyť jenom videí, která jsem uznal za vhodná stažení z webu, mám na disku tolik desítek! HoTe, grr!

Reprezentanti

Ale dobrá. Nakonec jsem tři klipy vybral. I když bych zítra možná vybral zase tři jiné. Tahle štafeta má o každém z nás něco říct. O mně by měla říct, že prostě nemám jenom tři nejoblíbenější videa :)
První reprezentant je chlapík, který sám zvládne nazpívat Bohemian Rhapsody za 25 hudebních těles. Ta parta, co zpívala s Lou Reedem cover Perfect day, se může jít zahrabat:
Druhým videem vzdávám hold lidem, kteří "naroubují" na nějakou písničku vlastní videoklip. Tenhle crossover Monty Pythonů a Star Trek: Original Series patří k těm lepším:
Aby byla nějak zastoupena i domácí provenience a aby to nebylo jen o hudbě, na třetím videu nám Jindra vysvětlí některé nejdůležitější aspekty populárního hnutí EMO:

Předávka

Úkol je tedy splněn. Tedy skoro. Podle zadání mám kolík poslat třem dalším lidem. Tedy posílám ho Vencovi s nadějí, že publikuje i něco jiného, než nějaký živák S.P.S., dále Yosarinovi, abych mu vrátil předchozí předání kolíku, a nakonec našemu nadějnému redaktorovi Standovi, aby se taky zapojil, Dokonáno jest!
P.S. Speciální dík patří Finwemu a jím publikovanému Ukulele Orchestra of Great Britain. To je nářez!


Komentáře

1 Standa Standa | Web | 19. června 2008 v 18:31 | Reagovat

Mně nic nepřišlo, Paule! Nebo mám za předání kolíku považovat to, že jsem si přečetl tento článek?

:)

Princip filmu Kruh: shlédneš kazetu, a musíš najít další oběť, která si ji pustí též, jinak zemřeš.

:)

2 PaulMan PaulMan | 19. června 2008 v 19:00 | Reagovat

[1]: Chybí ti jedno "t", uhodneš rychle, kde? :)

3 Standa Standa | Web | 19. června 2008 v 19:02 | Reagovat

Odkdy se na vodě bloguje? :-)

4 Yo'Sarin Yo'Sarin | E-mail | Web | 19. června 2008 v 23:13 | Reagovat

Tak ti pěkně dík... :)

btw - u mě ti ještě jedna leží (ale budeš to mít kraťoučký ;) http://blok.yosarin.net/clanek-104 )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.