O cenzuře značek v České televizi

29. července 2008 v 21:01 | PaulMan |  C'est la vie
Z čího geniálního popudu dostaly počítače přelepky?

Na televizi se dívám minimálně a s velice řídkými výjimkami (přenosy MS v hokeji, pár dokumentů na Viasat History a zvláštní zpravodajství u opravdu velkých průšvihů typu volby nebo teroristický útok) bych se bez ní s naprostým klidem obešel. Většinou ji vnímám jako nežádoucí ruch na pozadí mé činnosti s počítačem. Čas od času se ovšem před obrazovkou ocitnu, v tomhle případě jsem shlédl nějaké zpravodajství České televize. A nevěřil jsem vlastním očím; všechna viditelná výpočetní technika ve studiu měla přelepku v místech, kde by člověk tušil značku.

Kdo si zase vymyslel takovouhle ptákovinu? Nějaký šéf, který se dočetl o product placementu a rozhodl se, že když mu za to nikdo neplatí, značky nikdo neuvidí? Nebo je to další z počinů všech těch našich kontrolních rad, jejichž účelem je co nejvíce kastrovat tuzemská média? Nebo je to výsledek nějaké právní analýzy a ČT se brání obvinění ze skryté reklamy? Nebo jsou v televizi tak znechucení z nakoupených počítačů, že se za jejich používání stydí?

Ať už za touhle cenzurou značek stojí kdokoli a cokoli, je pěkně pitomá. Nepředpokládám, že zde existuje logické a smysl dávající vysvětlení. Ale pravda stejně vyjde najevo: vězte, že ve studiích ČT se používají DELLy! (Zde je smajlík s vyplazeným jazykem. Dlouhým.)


Komentáře

1 tulen tulen | E-mail | Web | 29. srpna 2008 v 11:24 | Reagovat

To je divný... Kdybych to měla rozhodovat já, všechno by bylo vidět. Připadá mi nespravedlivý přelepovat značky! o;o) (a hele? Smail má svatozář! Nebo klobouk?)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.