Whisky, to je moje gusto...

17. února 2009 v 23:55 | PaulMan |  ...neškodí v jakémkoli množství
Ne každý přijde whisky na chuť. Ale jakmile vám jednou zachutná, stojí to za to.


Říká se, že dokud je člověk mladý a nevycválaný, chutnají mu podobně mladé a nevycválané nápoje - dává přednost vodce nebo tequille. Teprve když trochu zmoudří, přijde na chuť dlouho zrající whisky. Osobně o tom pochybuju; znám dost pijáků whisky, kteří zatím rozhodně nezmoudřeli - nemluvě o sobě samém :) Navíc jsem nedávno četl, že whisky v současné době představuje 38% světového obratu s destiláty, a tolik moudrých lidí na světě určitě není.
Je ovšem fakt, že napoprvé většině lidí whisky "nejede", je třeba jí přijít na chuť.

Tento článek jsem musel několikrát předělávat, pokaždé se vymknul kontrole a neuvěřitelně nabobtnal. Nakonec jsem se rozhodl nerozepisovat se o výrobním postupu, pálení a zrání, ani o historii popíjení whisky (v případě zájmu můžu dodat někdy později) a soustředit se na základní dělení, pár poznámek k pití a krátkou exkurzi do jednotlivých států. I tak je tenhle článek dlouhý jak týden před výplatou.

Trocha toho názvosloví

Slovo whisky pochází z gaelštiny, původní tvar uisce (uisge) beatha znamená v češtině "živá voda" (tohle vyznění mimochodem najdeme u více alkoholických nápojů, třeba u vodky nebo brandy, což svádí k myšlence, že už před dávnými časy řídil výrobu alkoholu nějaký tajemný kartel :) ). V průběhu staletí pak bylo různě komoleno až do dnešního tvaru whisky (Skotsko, Kanada, Japonsko...), případně whiskey (Irsko, USA).

Whisky patří mezi destiláty (viz teoretický úvod) a vyrábí se z obilí. Když jako surovina slouží výhradně ječný slad, jedná se o sladovou (malt) whisky, když používáme jiné obilí (pšenice, žito, kukuřice), hovoříme o obilné (grain) whisky. Obilná whisky zpravidla pochází ze směsi zmíněných obilovin. Pokud jedna složka tvoří v této směsi většinu, označuje se taková whisky jako čistá (straight).

Skotská sladová whisky, kompletně vyrobená v jedné palírně, se nazývá jednosladová (single malt). Co je tak úžasného na té jedné palírně? Běžně se whisky vyrábí tak, že se na jednom místě vyrobí a vykvasí slad a ten se pak na jiném místě vypálí. Existují sladovny, které takto zásobují klidně několik konkurenčních značek. Jednosladová whisky se tedy považuje za jakousi aristokracii :)

Svého času pár chytrých výrobců přišlo na to, že smícháním různých druhů whisky získají zajímavé a pro konzumenta atraktivní kombinace chutí a vůní. Tak vznikla míchaná (blended) whisky. Míchání různých sladových a obilných whisky je skutečná alchymie - talentovaní a zkušení míchači jsou vyvažováni zlatem. Zvláštní kategorii tvoří čistá míchaná (v angličtině se stejným významem vatted malt, pure malt, blended malt, někdy jenom malt) whisky, složená pouze ze sladových druhů whisky.

Vypadá to složitě? A to zdaleka není vyčerpávající rozdělení. Ale pro základní orientaci, co znamenají nápisy na etiketě, by to mohlo stačit.

Dám si láhev stosedmnáctiletýho vizoura!

Narozdíl třeba od vína přestává whisky zrát, jakmile je stočena do láhve. Na kvalitě výsledného destilátu se rovněž tolik nepodepisují přírodní podmínky v jednotlivých sezónách. Proto by nám informace o ročníku moc neřekla a zajímá nás spíš údaj o délce zrání. Pod tři roky se nemá cenu bavit o whisky, nad dvanáct let už zpravidla jde o výborné pití, které v každé Bille nenajdete.

Když máte láhev whisky doma, uchovávejte ji nastojato na tmavém místě (ideálně bar s neprůhlednou stěnou). Pije se při pokojové teplotě, obvykle z širokých sklenic s rovným dnem a svislými stěnami. Fajnšmekři mívaji raději sklenice na nožičce, mírně rozšířené ve spodní části (něco mezi sklenicí na bílé víno a napoleonkou). Někdo do sklenice rád kostku ledu, u některých těžších whisky se doporučuje dostříknout si trochu sody (popíjíte-li déle tutéž whisky, můžete na začátku ředit více a postupně nápoj "utužovat").

K předchozímu odstavci se váže jedno upozornění. Stane se (a určitě nejen u whisky), že narazíte na snoba, rádoby snoba, zapáleného kazatele... prostě typického "Ti ostatní kreténi vůbec neví, jaká je Jediná Správná Cesta". Pokud budete mít pocit, že se někdo do vašeho způsobu pití whisky naváží přes míru, s klidem ho pošlete k šípku. Hlavní přece je, abyste si nápoj užili a aby vám chutnal.
I já bych byl rád vnímán jako rádce a ne jako kazatel. Když si tuhle kamarádka nalila do sklenice s Tullamorkou colu, jen velmi potichu jsem si zavzlykal :) Ani netvrdím, že je tento článek bezchybný, i když jsem snad závažnější botu neudělal.

A teď na skok do světa a zase zpátky.

Skotská whisky

Skotská (scotch) whisky je celkem přesně definovaný nápoj. Hlavní podmínky jsou: destilát musí být vyroben ve Skotsku a poté zde minimálně tři roky zrát v dubových sudech. Skotská se nejčastěji (ne ale vždy) vyrábí dvojí destilací. Používají se jak tradiční kotlíkové, tak novější kolonové destilační aparatur.

Typičtí zástupci, na jaké můžete narazit v českém obchodě (baru): Ballantine's, Chivas, The Famous Grouse, Glenfiddich, Grant's, J&B, Johnnie Walker, Macallan, Old Smuggler, Talisker, Teacher's

Specialita: kdo někdy navštívil koleje na Jižním městě a začetl se do svérázného jídelního a nápojového lístku v Blanici, nemohl minout sekci věnovanou právě whisky. Na "Famózního tetřeva" vzpomínám dodnes.

Irská whiskey

V Irsku je základní metodou výroby trojí destilace. V rámci sporů o to, čí (skotská nebo irská) whisky je ta nejpůvodnější, občas padají posměšky: Irové se Skotům vysmívají, že během dvojí destilace nezvládnou vyrobit dostatečně jemný a chutný nápoj, Skoti jim to zase vracejí s tím, že Irům na to nestačí ani ta destilace navíc. Nechme kohouty, ať se škorpí, my se zatím napijem.

Typičtí zástupci, na jaké můžete narazit v českém obchodě (baru): Bushmills, Jameson, Kilbeggan, Tullamore Dew

Jameson mám obzvlášť v oblibě, kdybyste někdy váhali, co mi dát k narozeninám :)

USA

Historie americké whiskey by (stejně jako jiné, zde jen nakousnuté věci) vydala za samostatný článek. Omezím se na poznámku, že prohibiční snahy zlikvidovaly mnoho dobrých palíren, dnes jich (s čestnou výjimkou státu Kentucky) přežívá jen zlomek původního počtu. Za oceánem je vděčnou surovinou žito, které nebylo na ostrovech nikdy úplně vzato na milost, a samozřejmě kukuřice. Čisté kukuřičné whiskey, vyrobené a aspoň dva roky zralé v Kentucky, se říká bourbon.

Typičtí zástupci, na jaké můžete narazit v českém obchodě (baru): Four Roses, Jim Beam, Jack Daniel's, Kentucky Jack, Medley's, Seven Crown, Wild Turkey

Kanada

Kanadská whisky je příbuzná se skotskou, stejně jako ona musí nejméně tři roky zrát. Rozdíl je v poměrně širokém využívání žita jako suroviny a také v přimíchávání čistého alkoholu k destilátu.

Typičtí zástupci, na jaké můžete narazit v českém obchodě (baru): Black Velvet, Canadian Special Old, Crown Royal

Další státy

Mezi whiskové velmoci se kromě dosud uvedených států počítá i Japonsko. S japonskou whisky nicméně nemám ani minimální zkušenost, takže o ní nemám moc co napsat.
Jinak se samozřejmě whisky v méně významném měřítku vyrábí např. v Německu, ve Švýcarsku, v Indii, na Novém Zélandě... na jednom popíjecím večírku před Vánoci jsem například ochutnal whisky odněkud z Kypru a vzpomínám na ni v dobrém :)

A co české luhy a háje? Ano, i ty mají své želízko v palírně. Zřejmě nejznámější českou whisky je King Barley (i když barley je anglicky "ječmen", jedná se o míchanou whisky; takové laskavě české, král Ječmínek by to ocenil), který už se ale AFAIK nevyrábí. Pamětníci raných devadesátých let samozřejmě nezapomenou na "hóch" whisky Gold Cock. Tažný kůň současné české produkce je potom Printer's Whisky z plzeňského Stocku.

No a to je pro dnešek už vážně vše. Jdeme si na to dát panáka :) Co pijete vy?


Komentáře

1 Honza Honza | E-mail | Web | 18. února 2009 v 10:02 | Reagovat

Dík za článek, máš u mě na plesu za něj panáka :)

2 VencaV VencaV | 18. února 2009 v 10:14 | Reagovat

Whiskey opravdu nezachutná každému (včetně mě). Zajímavý extrém byl jeden můj kamarád, kterému při přičichnutí ke skleničce s whiskey ježily chloupky na ruce. Ani to mu ovšem nezabránilo lít to do sebe ve větším než malém množství:-)

3 Peťa Peťa | 18. února 2009 v 13:32 | Reagovat

Já piju tulamorku - a taky s colou :o))

4 toby77 toby77 | 18. února 2009 v 23:13 | Reagovat

Frťan Whiskey se neodmítá. Já bych třeba nikdy nevstoupil do klubu, kterej by nevzal Whiskey za člena.

5 PaulMan PaulMan | 19. února 2009 v 8:07 | Reagovat

[1]: Díky, přijímám :)

6 Eillen Eillen | Web | 19. února 2009 v 13:17 | Reagovat

Moji favorité jsou Jack Daniel's za Ameriku, Royal Crown za Kanadu a za Irsko mám Paddy - opravdu výborné a bohužel málokde k sehnání.

Sama jsem whiskey měla poprvé také jako mix. Tulamorku ze Spritem. Tehdy jsem s alkoholem úplně začínala, ale zpětně si uvědomuji, že jsem tím kazila výborné pití :)

7 PEPP PEPP | 19. února 2009 v 22:45 | Reagovat

Zamackl jsem slzu pri vzpomince na Gold Cocka, i kdyz si na ty vecery, pravda, vlastne moc nepamatuji. :)

Kazdopadne pekny clanek! Chvalim!

8 PaulMan PaulMan | 20. února 2009 v 16:59 | Reagovat

[7]: Děkuji :) Ještě můžeš uvést svého obilného oblíbence.

9 Krutý tým Krutý tým | 1. března 2009 v 17:37 | Reagovat

Vážení krutí Krutovi příznivci, je to tu. Díla jsou zveřejněna. Krutova tajemství odhalena. Sice se zpožděním, ale o to krutější. Kochejte se - http://krutasova-kavarna.blog.cz/0903/i-obrazky-mohou-byt-krute . Váš Krutý tým.

10 PaulMan PaulMan | 24. srpna 2009 v 21:19 | Reagovat

Tak se na to upozornění, že mám rád Jameson, nakonec někdo vážně chytl! Díky moc :)

11 Radka Radka | E-mail | 3. listopadu 2009 v 10:59 | Reagovat

Díky, díky, jsem jedina v rodine, co pije whiskey a jsem tak trochu za exota a vsichni se ptaji, po kom to ta holka ma. Po nikom, po sobe. Takze at zije Tullamore dew - bez ni si to tak nejak neumim uz predstavit. At uz s colou nebo bez ni.

12 PaulMan PaulMan | 3. listopadu 2009 v 11:51 | Reagovat

[11]: Bez ní - zkus třeba kostku ledu :)

13 Radka Radka | E-mail | 4. listopadu 2009 v 11:09 | Reagovat

Tak to samozrejme provozuji take :-))) a prosila bych tri kostky

14 Tomino Tomino | 4. listopadu 2009 v 11:14 | Reagovat

[7]: Jo, jo - zlaty Seliko Dolany u Olomouce, to byly chute a pak "stavy"....

15 Tomino Tomino | 4. listopadu 2009 v 11:16 | Reagovat

[11]: Zapominas, ze az velkomesto te naucilo whiskey a pivo si nechala venkovu :-)))

16 Radka Radka | E-mail | 4. listopadu 2009 v 11:19 | Reagovat

Takt to se pletes, moje prvni zkusenost byla v prvni tride s Gold Cockem a spalila jsem si jicen tak, ze jsem nemohla tyden pozrit ani rohlik :-))))

17 Tomino Tomino | 4. listopadu 2009 v 11:34 | Reagovat

[16]: Aspon se ten krk naucil, co vsechno muze cekat :-)))

18 Radka Radka | E-mail | 4. listopadu 2009 v 11:43 | Reagovat

Jeste, ze mam kamarada - odbornika pres krk :-)

19 Tomino Tomino | 4. listopadu 2009 v 12:26 | Reagovat

[18]: To ti ho fakt zavidim! Hi...

20 Radka Radka | E-mail | 4. listopadu 2009 v 15:03 | Reagovat

Nedam ani nepujcim :-))

21 Jago Jago | 2. prosince 2009 v 18:10 | Reagovat

Chtěl bych upozornit, že Whisky King Barley z trhu nezmizela, vyrábí ji pálenice Těšetice (u Olomouce), kde vyrábí i originální bylinný likér JAKAMARUS a Kartuziánský Bitter. Více na http://www.palenicetesetice.cz/
a Whisky Gold Cock převzal Jelínek ve Vizovicích

22 PaulMan PaulMan | 3. prosince 2009 v 12:45 | Reagovat

[21]: Vida, Ječmínek ještě žije! Nicméně v obchodech v Čechách se zřejmě nevyskytuje, to bych si nejspíš všiml.

23 Jago Jago | 3. prosince 2009 v 13:25 | Reagovat

King Barley seženete určitě přímo v těšetické likérce, nebo na Olomoucku. Rozhodli se dělat v menších objemech. Nebudeme rozjíždět žádnou masivní výrobu. Celý proces bude probíhat ručně. Nemáme ani zájem spolupracovat s obchodními řetězci," uvedl jednatel pálenice Alexandr Zarivnij.

24 Jago Jago | 3. prosince 2009 v 13:30 | Reagovat

Omlouvám se za dezinformaci, s King Barley je to následovně:
"Do konce roku by se v obchodech měly objevit dva výrobky s pětatřiceti procenty alkoholu. Kartuziánský bitter bude mít žlutozelenou barvu. Základem je originální bylinná kompozice, která původem vychází z likérky v Dolanech. Druhý produkt – King barley likér má nazlátlou barvu a vyrábí se z původní King barley whisky a medu. Vlastním ochrannou značku i na tuto whisky, takže časem ji budeme produkovat také. Nyní je pro mě  z technologických důvodů schůdnější vyrábět zatím jen likér," uvedl jednatel pálenice Alexandr Zarivnij.

25 PaulMan PaulMan | 3. prosince 2009 v 14:51 | Reagovat

[24]: Aha, takže vezmou whisky a vyrobí z ní nějakou sladkou srágoru, ech :)

26 PantheraLeo PantheraLeo | 25. srpna 2011 v 21:41 | Reagovat

[25]: Nehaň co nezná. Whisky s medem je docela dobrá kombinace. Ochutnal sem ve Skotsku a musím říct, že je to skutečně dobré.

27 PaulMan PaulMan | Web | 26. srpna 2011 v 9:14 | Reagovat

[26]: Neznám možná konkrétní výrobek z King Barley, ale obecně znám sladké likéry vyráběné z whisky, naposledy jsem ochutnával třeba Dubliner, a jsou to prostě sladké srágory :) Což není hana, pokud na tom někdo ujíždí, budiž mu to přáno.

28 Winters Winters | E-mail | 11. listopadu 2012 v 21:22 | Reagovat

Printer's whiskey, jojo... classic.. proste.. :-) ale jameson je jameson zase =P.. ^^))

29 Miloš Miloš | E-mail | 17. července 2013 v 10:08 | Reagovat

Já raději než whisky (whiskey apod.) piji koňak, tedy brendy, stock a podobně. Prostě cokoliv co je vypálené z vína. Připadá mi to jemnější a lahodnější. Jakákoliv whisky a to i ty 12-ti leté mi připadají hrubější, prostě takové sprostší oproti těm vizourům. Ale jinak článek dobrý.

30 Bazaal Bazaal | 29. listopadu 2016 v 8:02 | Reagovat

Ahoja, já doslova miluju skotkou whiskey...našel jsem hodně dobré stránky se skotskou, na své si tady přijde každý milovník-

http://www.alkoexpert.cz/10044-skotska-whisky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.