Návštěva Pivovarského klubu 31.10.

1. listopadu 2009 v 11:20 | PaulMan |  ...neškodí v jakémkoli množství
Po dlouhé době jsem zvládl napsat jednu pivní recenzi.


Pivní reportáže se mi nedaří psát tak často, jak bych si představoval, ale znáte to s tím pršením a kapáním :) Tentokrát jsme zašli na ochutnávku v době, kdy se kolem hromada lidí převlékala za chodící dýně. Co měli dobrého?


Lobkowicz Premium - ve sporech o to, kde se dnes vaří dobrý a kde špatný Lobkowicz, se popravdě trochu ztrácím. Toto světlé pivo pochází z Protivína (což má být dle názoru mnoha pivařů ta špatná varianta) a ani nepřekvapilo, ani neurazilo. Pitelnější než to, co piju normálně k obědu, ale do speciálky bych kvůli němu nešel.

Herold Granát 14° - polotmavá čtrnáctka z pivovaru Herold u mě jasně zvítězila. Možná trochu sladší, než bych u čtrnáctky čekal, ale žádná umělá karamelová pachuť. Opravdu jsem si pochutnal.

Černá Hora tmavý Granát - u tohohle černohorského černočerného ležáku mě překvapil rozdíl mezi (až nepříjemně) nasládlou vůní a osvěžující hořkou chutí. Jako že nejsem fanda tmavých ležáků, tak tohle pivo za ochutnání stálo.

Velichov nefiltrovaný světlý ležák - Minipivovar Velichov se postaral o nejhorší chuťový zážitek večera. Nepříjemně nakyslé světlé pivo jsem nedokázal ani dopít. Dlužno říci, že obsluha odevzdání poloprázdného půllitru nijak nekomentovala. Možná taky ochutnali.

Malinový speciál - kuriozitka na závěr z pivovaru Zvíkov (pozor, naprosto odporný flash!). Narozdíl od mnoha tuzemských dochucovaných piv opravdu krásně vonělo po malinách, možná lépe, než řada dnešních "malinových" vod. Pivní a malinová chuť se spolu ani zvlášť nebily. Já takovýmto pivům asi nikdy nepříjdu úplně na chuť, ale tohle bylo rozhodně nejlepší svého druhu, co jsem za poslední roky z tuzemské produkce ochutnal.

Čepovanou šestku jako obvykle doplňoval Štěpán, který už si dávno ani neobjednávám. Děkuji tedy všem zúčastněným a zvláště Heroldu za příjemný večer :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.