Hokej ze záznamu

25. března 2011 v 20:45 | PaulMan |  Události, komentáře
O programové neschopnosti České televize.


Sledujete letošní play off hokejové extraligy? A předpokládáte, že živý televizní přenos k vrcholu domácí hokejové sezóny patří? Pak se váš světonázor od programového vedení ČT dost liší.

Hokej s raketou, hokej v kopačkách

Už vstup do finále play off byl poznamenán vysílacím konfliktem. Do úvodního zápasu České Budějovice - Vítkovice neustále zasahovaly nějaké zimní sporty, z druhého zápasu pak byly odvysílány jenom fragmenty. Ačkoli mi set-top-box promítal na obrazovku hlášku "BULY - Hokej živě", na obrazovce běžel tenis.

Čtvrftinále se převalilo do semifinále a na hokejového fanouška čekal v televizi pro změnu fotbal. Hokej? Jo, bude, ze záznamu.

Co na to říká ČT? Rozzuřen z nechtěného tenisového přenosu, napsal jsem do televize stížnost na nedodržování programu. Odpověď televize se zakládala na hlavním argumentu, že ČT je povinna upřednostnit mezinárodní sportovní utkání, na kterém má Česko reprezentanta, v tomto případě tenisový Davis cup.

Dobře, budiž, ale proč potom dostává přednost řadové fotbalové utkání před semifinálovým zápasem hokejové extraligy? Tentokrát televize ukazuje na hokejové kluby: prý odmítly posunout utkání na pozdější hodinu, aby se vedle fotbalu vešly, zatímco hodní fotbalisté se ukázněně posunuli o hodinu dopředu. Že v moravskoslezských urbanizacích jedou lidé na hokejový stadion i půldruhé hodiny a druhý den by třeba rádi vstali do práce, to už pro ČT není relevantní faktor. Hokejové kluby jsou prostě "arogantní" a tečka.

Šetříme dvojku. Na co?

Vhodné řešení podobných situací, které dobře fungovalo v minulosti, přitom Česká televize má, jenom ho odmítá použít. Obsahově zcela vyprázdněná televize, která (s čestnou výjimkou kanálu ČT24 a několika osamocených projektů, které budou beztak brzy přesunuty na jedenáctou večer a pak zrušeny) zakrývá naprostý nedostatek programu a nápadů nekonečným recyklováním stále téhož, si už prý nemůže dovolit vyhradit vysílací čas na ČT2 na paralelní přenos. Proč? Kvůli nějakému vnitřnímu vysílacímu refaktoringu. Taky jste si všimli, jak je po tomhle refaktoringu program ČT2 neustále nabitý společensko kulturními špeky? Vždyť už ani pseudointelektuálové se nesnaží předstírat, že na tenhle kanál koukají!

Abych nebyl úplně negativní, musím ČT přiznat aspoň to, že přímé hokejové přenosy lze vždy sledovat webovým streamingem. Jistě, je to lepší, než tenis, ale přeci jen, dokud nebudu mít nějakou super nadupanou na internet napojenou digitelku, není to zase takový zážitek.

Takže kromě fandění Vítkovicím, ať to dotáhnou až k titulu, ještě zároveň doufám, že v čase hokejového finále nepoběží třeba krajský přebor v kuličkách, ke kterému by se náhodou připletl štáb ČT4.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.