Deaktivace blogu aneb Jdu zase dál

23. září 2011 v 10:04 | PaulMan |  About
Toto je pravděpodobně poslední článek publikovaný na tomto blogu.


Od června 2007, kdy jsem tento blog založil, uplynuly už více než čtyři roky. Za tu dobu se změnila spousta věcí jak na internetu, tak v mém životě... nebojte se, tohle nebude žádné bilancování :) Omezím se na prohlášení, že jsem tady za tu dobu publikoval celkem 178 článků a že 179. už tady nepřibude.

Nekončím s blogováním. Ano, už zdaleka nepublikuju s takovou frekvencí jako ještě před dvěma lety, ale to souvisí s více faktory - od menšího podílu volného času přes aktivitu na sociálních sítích, kde lze rychleji publikovat jednodušší myšlenku (a simplifikace stále pokračuje. Vemte si primitivní Twitter. A třeba za další tři roky bude hitem sociální síť, kde si budou uživatelé vyměňovat jednoslabičné skřeky), až k prosté neochotě něco psát. Ale nebalím to, hodlám blogovat dál; jenom už ne tady na Blog.cz.

Hořký konec Jyxa

Jak možná někteří víte, byl provozovatel tohoto blogovacího systému před časem koupen bandou namachrovaných, nemyslících diletantů a v jejich rukou postupně skomírá. Toto skomírání se nevyhnulo ani Blog.cz samotnému - ve srovnání s některými službami konkurence dnes vypadá jako něco z minulého století. Uživatelé Blog.cz jsou dnes svým provozovatelům dobří už jen k tomu, aby bylo komu posílat spamy upozorňující na příští díl Ordinace.
Toto mé ohodnocení dnešního stavu Blog.cz nijak neubírá na úctě, kterou mám k vývojářům a dalším lidem ze starého Jyxa. Strávili jsme na tomhle systému spoustu času, věnovali mu spoustu energie a myslím, že svého času to tu šlapalo celkem slušně. Ale staré Jyxo už holt není a brzo možná nebude ani Blog.cz.

Odcházím tedy s dalším psaním do systému Velkého Matrixu, u kterého už mám mail, kontakty, kalendář etc. etc. Třeba mě změna prostředí nakopne do dalšího plodného psaní :) V telefonu už mám stažený klient, který mi umožní ťukat kusy článků třeba cestou autobusem, na tohle mobilní blogování jsem celkem zvědavý.

...and thanks for all the fish

Chci poděkovat všem svým pravidelným i nepravidelným čtenářům, všem těm, kdo přispěli pod články nějakým zajímavým komentářem. Bez vás by samozřejmě neměl blog žádný smysl. Chcete-li mě číst i nadále, adresa mého nového blogu je slovosklad.blogspot.com. Rád se tam s vámi shledám.

Tento blog samozřejmě neruším a bude dál existovat jako archiv dosud vydaných článků, dokud současný provozovatel neotočí vypínačem.

Toť vše.


Komentáře

1 MiK MiK | 23. září 2011 v 16:14 | Reagovat

Tak jako bača už dávno prodal ovce; aby za utržený peníz začal na pastvinách pěstovat dotacemi EU podporovanou bionaftu; tak i píšící admin blogovacího systému odešel budovat kapitalismus do zelené země na západě.

Tak ať Ti dál pšenka (a vše, co se dá vypálit) roste jak ve Stodůlkách, tak v Matrixu a pápá lálá v lepších časech.

2 kolator kolator | 24. září 2011 v 18:16 | Reagovat

Za "Toť vše." dík! :)))

3 PaulMan PaulMan | Web | 26. září 2011 v 10:33 | Reagovat

[1]: Díky!

[2]: ;)

4 bioblogmatanui bioblogmatanui | 17. října 2012 v 18:54 | Reagovat

Mam taky blog na blog.cz,bylo to moc krásné a dojemné!!!!!!!!§

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.